"פסח" 

ספר חמישי בסדרת "באר מרים"

הספר החדש שילווה אתכם בפסח תשע"ד!

 beer miryam pesach-web

 

הסדרה לחגים באר מרים, מפירות בית המדרש של ישיבת הר-עציון, אמורה למלא חלל כלשהו - חלל מתהווה בארון הספרים בכל עת עם הזמן המתחדש. סדרה זו מנסה לעצב קנקן חדש ליין הישן והטוב של תורת ה' ופרשנותה, של הגותם העשירה של חז"ל ושל מסורת ההלכה ומנהגי אבותינו בחג ועל החג. היא חפצה להגיש לקורא ניתוחי עומק על משמעות החג בתורה, בתפילה, בהלכה ובמנהג, אולם בה בעת היא חותרת לנגישות קלה וידידותית אל התכנים שהיא מציגה לפני הקורא.

שמות חג הפסח, ובצירוף לו חג המצות, ושניהם כחג אחד, הוא ראש וראשון לחגים כולם. זהותנו כיהודים, כעם ישראל וכעמו של ה' נולדה בחג זה, וכך גם ייעודנו לתקן עולם במלכות ה' ותחילת הליכתנו אל ארץ אבותינו. בנוסף, חג הפסח הוא גם חג המשפחה, המביא לידי ביטוי את הקשר שבין ההורים וילדיהם בהעברת שושלת המסורת. בכל הנושאים האלו, ועוד רבים, עוסק הכרך שלפניכם. מתוך הקדמתו של העורך הראשי - הרב יעקב מדן, ראש ישיבת הר עציון

לקרוא את ההקדמה במלואה                    לרשימת הפרקים וכותביהם

מחיר קטלוגי: 118 ש"ח / מחיר מיוחד לבוגרי הישיבה: 70 ש"ח בלבד!

(לא כולל משלוח; עד שני ספרים בעלות 15 ₪)

 

מבצע השקה: מי שמזמין 3 ספרים ומעלה 
מקבל הנחה נוספת של 10%!

הזמינו עוד היום!

 

ניתן להזמין בתשלום מקוון דרך PAYPAL

או בטל. המשרד 02-9937300 (מיכל סלע) או בדוא"ל michals@haretzion.org.il

נא לפרט איזה ספר(ים) אתה מזמין, ולאיזה כתובת לשלוח.

FOR ORDERS OVERSEAS, PLEASE SEE BELOW  

 

 

עוד ספרים לפסח

  ryr-pesachbooks-web  

לפרטים והזמנות

  

For orders overseas of Be'er Miryam, the cost per volume is $18 plus $10 shipping

You may charge your credit card via our NJ office usoffice@haretzion.org

,or by calling 1212-732-GUSH 

send a check to The Etzion Foundation, 111 Galway Place, Suite 203 
Teaneck, NJ 07666
 

or pay via a secure PAYPAL transaction

סדרת באר מרים:

"ראש השנה" 

ספר הראשון בסדרת "באר מרים"

 

"שבועות" 

ספר השני בסדרת "באר מרים"

 

"חנוכה" 

ספר השלישי בסדרת "באר מרים"

 

"יום הכיפורים"  

ספר הרביעי בסדרת "באר מרים"

 

 

rosh-beer_miryam114x165

הכרך הראשון בסדרה עוסק בראש השנה.

המקרא מגדיר את ראש השנה כ"יום (זכרון) תרועה", ותו לא. בלשון חכמים הוא הפך ל"יום הזיכרון", וכיום הוא מצוין כיום המלכת ה' וכיום בריאת האדם. יום קדוש זה גם מזוהה בתודעתנו כיום המשפט על מעשינו כאומה וכיחידים, והוא הפותח את עשרת ימי התשובה.

בכל הנושאים האלו, ועוד רבים, עוסק הספר היוצא בימים אלה.  תוכן רשימת הפרקים וכותביהם

 

מחיר קטלוגי: 118 ש"ח / מחיר מיוחד לבוגרי הישיבה: 70 ש"ח בלבד!
(לא כולל משלוח; עד שני ספרים בעלות 15 ₪)

 

 

beer_miryam-shavuot-webהספר עוסק בחג השבועות, במקורות היהודיים העתיקים, במהות החג במקרא, על לימוד תורה בימינו, משמעות ספירת העומר, מגילת רות ועוד. הספר הינו כרך שני בסדרת "באר מרים" – סדרת ספרים לחגים מביהמ"ד של ישיבת הר עציון.  לקרוא את תוכן הספר

 

כותב בהקדמתו העורך הראשי של הסדרה
ראש הישיבה הרב יעקב מדן
:

"דומה, שאין גבול לגודלו של ספר שינסה למצות את חוויית היום הנשגב, חג השבועות; שינסה למצות את הקניינים הרוחניים שניתן להצטייד בהם לקראת ימי סוף השנה. בספרנו שבסדרת הספרים לחגים באר מרים, נאלצנו כמובן לכלוא את רגשותינו ולהצטמצם בכל הנושאים הנזכרים ליכולת קיבולו של כרך בודד... ניסינו לגעת בחוויית מתן התורה ובעשרת הדיברות, בלקחים ממגילת רות ובספירת העומר המכינה אותנו לחג השבועות. נגענו משהו בביכורים ובתכנים אחרים של החג, ולא התאפקנו גם מלכתוב מעט על לימוד התורה בכלל..."  לקרוא את ההקדמה במלואה

 

מחיר קטלוגי: 118 ש"ח / מחיר מיוחד לבוגרי הישיבה: 70 ש"ח בלבד!
(לא כולל משלוח; עד שני ספרים בעלות 15 ₪)

הספר "חנוכה" הינו כרך שלישי בסדרת "באר מרים" – סדרת ספרים לחגים מביהמ"ד של ישיבת הר עציון. סדרה זו, מפירות בית המדרש של ישיבת הר עציון, אמורה למלא חלל כלשהו – חלל המתהווה בארון הספרים בכל עת עם הזמן המתחדש. סדרה זו מנסה לעצב קנקן חדש ליין הישן והטוב של תורת ה' ופרשנותה, של הגותם העשירה של חז"ל ושל מסורת ההלכה ומנהגי אבותינו בחג ועל החג. היא חפצה להגיש לקורא ניתוחי עומק על משמעות החג בתורה, בתפילה, בהלכה ובמנהג, אולם בה בעת היא חותרת לנגישות קלה וידידותית אל התכנים שהיא מציגה לפני הקורא. 

beer miryam chanuka160על אף שחג החנוכה אינו מוזכר במקרא, שורשיו נטועים בימי ראשית בית המקדש השני, ואף קודם לכן - בימי הבית הראשון ובבריאת העולם. האפלה המשמימה והקרה האופפת אותנו בעיצומם של ימי החורף מוארת באור היקרות של נרות החנוכה, המאיר לנו את גבורתם של החשמונאים ואת יד ה' החזקה, הטובה והרחומה. בכל הנושאים האלו, ועוד רבים, עוסק הכרך שלפניכם. 

מתוך הקדמתו של העורך הראשי - הרב יעקב מדן, ראש ישיבת הר עציון, גוש עציון 

 להוריד תוכן והקדמה

 

מחיר קטלוגי: 118 ש"ח / מחיר מיוחד לבוגרי הישיבה: 70 ש"ח בלבד!
(לא כולל משלוח; עד שני ספרים בעלות 15 ₪)

 

 

הספר "יום הכיפורים" הינו כרך רביעי בסדרת "באר מרים" – סדרת ספרים לחגים מביהמ"ד של ישיבת הר עציון. סדרה זו, מפירות בית המדרש של ישיבת הר עציון, אמורה למלא חלל כלשהו – חלל המתהווה בארון הספרים בכל עת עם הזמן המתחדש. סדרה זו מנסה לעצב קנקן חדש ליין הישן והטוב של תורת ה' ופרשנותה, של הגותם העשירה של חז"ל ושל מסורת ההלכה ומנהגי אבותינו בחג ועל החג. היא חפצה להגיש לקורא ניתוחי עומק על משמעות החג בתורה, בתפילה, בהלכה ובמנהג, אולם בה בעת היא חותרת לנגישות קלה וידידותית אל התכנים שהיא מציגה לפני הקורא. 

beer miryam - yom hakipurim - iconכרך זה מצטרף לבאר מרים-ראש השנה להשלים את סדרת ימים הנוראים. תכניו ומטרותיו של יום הכיפורים, הקדוש שבמועדי ה', עוסקים בתשובה על החטא, הכפרה עליו והטהרה ממנו בעמידה לפני ה'. בנושאים אלו ורבים אחרים עוסק הכרך לפניכם.

פרק לדוגמא

 

מחיר קטלוגי: 118 ש"ח / מחיר מיוחד לבוגרי הישיבה: 70 ש"ח בלבד!
(לא כולל משלוח; עד שני ספרים בעלות 15 ₪)

 

לפרטים על שאר פרסומי הישיבה