מתורתו של הרב עמיטל זצ"ל

 

מתורתו של הרב אהרן ליכטנשטיין זצ"ל

 

 

הרב חנן פורת ז"ל היה ממייסדי הישיבה וממחנכיה. ביום ו' מר חשוון, במלאת שלושים לפטירתו, נאמרו דברים לזכרו מפי הרב יעקב מדן, הרב יואל בן נון והרב אלישיב קנוהל. קישורים להקלטות

 

 

ספריית הישיבה

בישיבת הר עציון מצויה הספריה הישיבתית התורנית הגדולה ביותר בארץ. בספרייה זו מצויים עשרות-אלפי ספרים, בכל נושאי התורה והיהדות: תנ"ך, משנה, גמרא בעיון ובבקיאות, הלכה, אמונה ומחשבה, חסידות, קבלה ועוד.

 

פרסומי הישיבה - לפרטים על הספרים ועלונים השונים שיצאו מבית הישיבה, לחצו כאן.

 

רבבה - תכנית העשרה תורנית ע"ש ריבה קושיצקי ז"ל

מזה שנים רבות, הולך שמה של ישיבת הר עציון לפניה בכל הקשור למצוינות בלימוד התורה. תכנית הלימודים בישיבה מורכבת בעיקרה מלימוד גמרא מסורתי המלווה בלימוד תנ”ך, הלכה ומחשבת ישראל מתוך העמקה ועיון. ישיבת הר עציון רואה בתחומים משלימים אלה מרכיב חיוני בהשכלה התורנית שהיא מעניקה לתלמידיה. תחומי לימוד אלה מעצבים יהודים רחבי אופקים ובעלי תחומי עניין מגוונים שלהם העולם זקוק כיום יותר מכל – אנשים השקועים בעולמה של תורה, הבקיאים בכל תחומי המורשת והמסורת ובד בבד, מעורבים בעולם המודרני.

התכנית להעשרת התורה ע”ש ריבה קושיצקי שנחנכה זה מכבר בישיבה שמה לה למטרה לשלב לימוד שאינו קשור לגמרא המתקיים בישיבה בתוך מסגרת מקיפה ומאורגנת שתפיק את המירב מהערך הגלום בלימודים מסוג זה. המבנה החדש של התכנית ישפר את איכות ההוראה ויבטיח שכל תלמידי ישיבת הר עציון, מהארץ ומחוצה לה, ייהנו ממגוון רחב של נושאים ומרצים במידת האפשר. חשיבותה של התכנית מתבטאת גם בהיותה אות זיכרון לאישה מעוררת השראה שמחויבותה לתורה רחבת אופקים בעולם המודרני הולמת באופן טבעי את הערכים שישיבת הר עציון שמה לה נר לרגליה.

 

torah3a

בית מדרש וירטואלי ע"ש ישראל קושיצקי

קבצי טקסט

רוצה לקבוע עיתים לתורה? בית המדרש הוירטואלי הוא בית המדרש הגדול ביותר בעולם. כל אחד, בכל מקום על הגלובוס, יכול להירשם בחינם לאחד השיעורים, לקבל אותו מדי שבוע לתיבת הדואר האלקטרונית שלו ולהצטרף לאלפי התלמידים בבית המדרש. מעבירי השיעורים הם ר"מים בישיבת הר עציון ובמכללת הרצוג להכשרת מורים, הכותבים במיוחד לאתר. בין השיעורים: שיעורי פ"ש, שיחות ראשי הישיבה, שיעורי גמרא, שיעורי הלכה, מחשבת החסידות, פרקי אלישע בתנ"ך ועוד.

 

קש"ת קול שידורי תודה - קבצי אודיו

תוכנית קש"ת היא פודקסט תורני. מדי יום, מיום א' ועד יום ה', תקבל הישר למחשבך שיעור תורני מוקלט, באורך 30-40 דקות, בנושאים מגוונים. את השיעור תוכל להעביר בקלות לנגן MP3, ולשמוע אותו בדרך בפקקים, בשעת ההליכה היומית או סתם כשאתה שוטף כלים. ניתן לתכנת את המחשב כך שיוריד את השיעור היומי באופן אוטומטי, כדי לקבל את השיעור "חם מהתנור", מייד כשהוא מפורסם. בין מעבירי השיעורים: הרב יעקב מדן, הרב יוסף-צבי רימון, הרב עזרא ביק, ועוד. בקיצור, קש"ת מאפשר לך להפוך חצי שעה מבוזבזת מדי יום לחצי שעה של תורה!

 

אתר "דף קשר"

העלון השבועי של ישיבת הר עציון, המכיל אלפי מאמרים, שיחות ושיעורים

 

אתר מכללת הרצוג להכשרת מורים

מכללת יעקב הרצוג מובילה מזה למעלה מארבעים שנה את מהלך החיבור שבין עולם האקדמיה והפדגוגיה לעולם התורני-ישיבתי של הציונות הדתית בארץ ובעולם. המכללה סוללת נתיב של תורה וערכים, אמונה ומחקר, ברוח חזונם של ראשי ישיבת הר עציון, הרב יהודה עמיטל זצ"ל והרב ד"ר אהרן ליכטנשטיין והעמידה דורות של מחנכים בארץ ובתפוצות.

 

בית מדרש לתנ"ך ברחבי הארץ

 

לימוד תנ"ך לאור תורת הרב עמיטל זצ"ל - סרטון עם עמרם ינאי, מרכז פעילות ימי עיון בתנ"ך

 

ימי עיון בתנ"ך

ארבעה ימי לימוד. 100 מרצים ו-150 שיעורים סביב השעון. זו השנה השלישית ש-ynet מביא לכם את מיטב השיעורים מימי עיון בתנ"ך של מכללת הרצוג.