מוקד קוד קופון: ROCK30

Rock Parshanei HaMikra 3D314

מאת ד"ר אביגיל ראק ז"ל

send_message

mazaltov-heb

Yiskor_Up_text2

בס"ד

לכבוד בוגרי הישיבה, רבניה, תלמידיה, תומכיה ובני משפחותיהם!

בימים האחרונים, מני אשפוזו של אבא והניתוח שעבר בגבו ביום ה', אנו מוצפים בברכות, איחולי רפואה שלמה ובקשות לעדכונים מאת דורשי טובתו ושלומו של אבא.

האיחולים והבקשות מחממות את הלב ומעבירות תחושה של חיבוק חם ואוהד של תמיכה ושותפות. אנו מאד מודים על כך ורואים בזה את זכות אישיותו של אבא. מחוסר יכולת להודות לכל אחד באופן פרטי, אנא קבלו את תודותינו בשורות הללו והיו בטוחים שאנו מרגישים היטב את הדאגה הכנה ורגשי האהבה המבצבצים מתוך הבקשות הללו.

לאמיתו של דבר, אין הרבה במה לעדכן, אך אעשה כמיטב יכולתי. אבא נפל לפני שבוע בבית הכנסת וחטף חבטה עזה בגבו. לאחר שהוא התקשה בהליכה ועמידה, הוא אושפז בבית החולים (הדסה עין כרם) ואובחן שבר באחת מחוליות עמוד השדרה. השבר יצר לחץ על חוט השדרה והיה הכרח לנתח אותו על מנת לתקן את השבר ולשחרר את הלחץ מחוט השדרה. הניתוח נעשה ביום חמישי לעת ערב לשביעות רצונו של הרופא המנתח. אין צריך לומר שמדובר בניתוח מורכב ובטראומה משמעותית לגוף ונדרש זמן לייצב את הגוף ומערכותיו. מני שבת, מאז התייצב מצבו, אבא עבר למחלקה האורטופדית בהדסה עין-כרם ומטופל שם במסירות ע"י צוות המחלקה.

השלב הבא הוא השיקום והוא אמור להתחיל בו בימים אלו. לא ניתן עדיין לאמוד במדוייק את היקף הנזק וסיכויי השיקום. יש להניח שמדובר בתהליך ארוך וממושך אך מעבר לכך לא ידוע כרגע. אנו מתפללים לרופא חולים ונושאים עינינו למרומים שאבא יחזור לאיתנו באופן מלא. עם זאת, אנו בהחלט מודעים שייתכן וההחלמה תהיה חלקית, ואזי נשמח בחלקנו ונתמקד בעשייה ובטוב הקיים.

ברצוני לנצל הזדמנות זאת להודות לכל אנשי הצוות הרפואי – רופאים, אחיות, פיזיוטרפיסטים ואחרים – העושים עבודת קודש של גמילות חסדים ומטפלים באבא במסירות יחד עם שאר חולי ישראל. שמחה רבה היתה לגלות ביניהם רבים מבוגרי הישיבה שפנו לתחום הרפואי ומסייעים רבות בכל התחומים.

לשאלת רבים, טרם בשלו התנאים לביקור חולים אצל אבא. לכשיתאפשר הדבר, נשמח לבשר על כך לכל דורשי שלומו.

אנא המשיכו להתפלל עבורו, הרב אהרן בן בלומה, לרפואה שלמה בתוך שאר חולי ישראל.

 

"בך ה' חסיתי אל אבושה לעולם בצדקתך פלטני:

הטה אלי אזנך מהרה הצילני היה לי לצור מעוז לבית מצודות להושיעני:

כי סלעי ומצודתי אתה ולמען שמך תנחני ותנהלני:

תוציאני מרשת זו טמנו לי כי אתה מעוזי:

בידך אפקיד רוחי פדיתה אותי יי א-ל אמת" (תהלים ל"א ב'-ה')

 

בברכה נאמנה ובתודה מעומק הלב,

משה, בשם משפחת ליכטנשטיין