ערכת עשר המכות

 

מכינים לכל ילד שק, ובו אביזרים שונים המייצגים את עשר המכות. כאשר מגיעים לעשר המכות בהגדה, כל ילד צריך למצוא את האביזר שמתאים למכה.

דם: משקפיים עם צלופן אדום. על פי המדרש, כל מה שמהמצרים הסתכלו עליו הפך לדם.

צפרדע: אפשר להכין מסול מעין כתר בצורת צפרדע, או לחילופין לקנות צפרדעי פלסטיק.

כינים: מסרק של כינים יזוהה בקלות על ידי כל ילד...

ערוב: שיניים צעצוע של ערפד.

דבר: עכברים- מוכרים כחיה המובילה מחלות. אפשר גם רעיונות אחרים. (חיידקים קטנים, קרציות וכדומה)

שחין: שרוול פצפצים: לוקחים "פצפצים"- חומר שעוטפים בו כל מיני דברים שלא יישברו, ומכינים מהם שרוולים. הדבר נותן תחושה טובה של שחין.

ברד: קלקר. קצת מלכלך אחרי הנקיון של פסח, אבל לא נורא...

ארבה: חגבי צעצוע.

חושך: לוקחים חתיכת בד שחורה. אפשר לשלב משחק: קושרים את חתיכת הבד על העיניים, ונותנים משימות: למצוא את סבתא, הדודה, להגיע למטבח ועוד. הדבר נותן תחושה של האווירה בחושך מצרים.

בכורות: גולגלות. כדי להמחיש את המכה בצורה חזקה יותר, אפשר להשכיב על הרצפה את כל הבכורות שיושבים בשולחן.

 

חג כשר ושמח, שרון ברנד

 

virtualiweb2

beer miryam chanuka160הספר "באר מרים חנוכה" הינו הכרך השלישי בסדרת הספרים לחגים מבית המדרש של ישיבת הר עציון. הספר עוסק בחג החנוכה, מהות היום, עניין הדלקת הנרות בחנוכה, החשמונאים, ניסי חנוכה ועוד.
כותב בהקדמתו העורך הראשי של הסדרה ראש הישיבה הרב יעקב מדן:
"על אף שחג החנוכה אינו מוזכר במקרא, שורשיו נטועים בימי ראשית בית המקדש השני, ואף קודם לכן – בימי הבית הראשון ובבריאת העולם. האפלה המשמימה והקרה האופפת אותנו בעיצומם של ימי החורף מוארת באור היקרות של נרות החנוכה, המאיר לנו את גבורתם של החשמונאים ואת יד ה' החזקה, הטובה והרחומה. בכל הנושאים האלו, ועוד רבים, עוסק הכרך שלפניכם."
לרשימת המאמרים וכותביהם לחצו כאן>>
לרכישה>>


הצטרפו אלינו בלימוד בערוצי המדיה השונים של הישיבה!


הר הספרים היהודי 

har hesoforim hayehuda web2

במהלך יובל שנותיה זכתה ישיבת הר עציון להוציא ספרים רבים בתחומי עיון, תנ"ך, מחשבה ועוד. לרגל שנת היובל בית הישיבה וארגון הבוגרים מכריזים על מיזם ייחודי להפצת ספריית הישיבה ותורתה הייחודית ברחבי קהילות ישראל.

shiurei RAL newrelease web

מהדורה חדשה של שיעורי הרב אהרן ליכטנשטיין על הש"ס יצאה לאור!

הדפסה חדשה של שיעורי הרב אהרן ליכטנשטיין בגמרא יצאה לאור על מסכתות פסחים, גיטין, ב"מ- השואל, בב"ב- חזקת הבתים, זבחים, טהרות, דינא דרגמי והוריות (שאזלו מן השוק בשנתיים האחרונות). להשארת פרטים ומשלוח ישירות לביתכם>>תורת חסד - ביבליוגרפיה של כתבי מו"ר הרב ליכטנשטיין זצ"ל

לידיעתכם: לאחרונה הועלה עדכון של כתבי מורנו הרב אהרן ליכטנשטיין זצ"ל, בקישור זה. נתווספו קישורים למאות מאמרים, כך שכמעט 90% ממאמרי הביבליוגרפיה עכשיו נגישים ברשת!בית המדרש לנשים במגדל עז 

מרחיב את תוכניות הלימוד ומזמין את המעוניינות להתעניין ולהירשם לתוכניות השונות: בית מדרש ערב לנשים - (פתוח לכלל נשות גוש עציון והסביבה); תכנית מתקדמת בגמרא - לנשים הרוצות להעמיק את לימודם בגמרא; תכניות שנים ג-ד - מיועדות לסטודנטיות ובוגרות תואר ראשון שרוצות לשוב אל עולם הלימוד הבית מדרשי - 2 מסלולי לימוד: מסלול מחשבה ומסלול גמרא "מאה שנים לא כתבו כך על הגמרא"  

הרב עמיחי גורדין מדבר בהתלהבות על המפעל של ראש הישיבה הרב אהרן ליכטנשטיין זצ"ל. 

le zikhro shel RYA

לזכרו של מו"ר הרב יהודה עמיטל זצ"להציבור מוזמן לשתף אותנו בסיפורים אישיים, תנחומים, הספד, קבצי אודיו או וידאו על ראשי הישיבה, מו"ר הרב יהודה עמיטל זצ"ל ומו"ר הרב אהרן ליכטנשטיין זצ"ל דרך טופס זה. במידת האפשר נפרסם חלק מהקבצים.להיות תלמידו של הרב עמיטל זצ"ל
מתוך ראיון עם הרבנית מלכה פיוטרקובסקי

"כשהרב יהודה עמיטל זצ"ל נפטר, הרב יובל שרלו הספיד אותו וסיפר שישב איתו פעם אחת בפאנל וסבר הפוך לגמרי ממנו. הרב עמיטל היה מורו ורבו, ושרלו, בברכיים נוקשות, בפני ציבור של מאות בני אדם, קם ואמר, 'כל מה שיש לי למדתי מהרב עמיטל, אף על פי שאני עומד לומר את ההפך המוחלט ממנו'. קם הרב עמיטל ואמר: 'סוף סוף יש לי תלמיד אחד אמיתי'". VBM English KMTT Revava Migdal Oz Herzog Collegeימי העיון בתנ"ך בשנת תשע"ג יתקיימו בימים א-ה, כ"ט בתמוז - ד' במנחם אב (7-11.7.13)
י
ום הסיורים יתקיים ביום חמישי י"א באב (18.7) 

בין כתלי הישיבה
מה מתרחש אצלנו