הצטרפו אלינו הערב גם בוגרים, מחמם את הלב לראות יחד גם את הצעירים וגם את הותיקים. טיש של סוף הזמן זה בדרך כלל מאוד אינטימי, המספרים לא גבוהים כמו היום בדרך כלל, אבל אני רוצה לשתף תחושה אישית. מאז שכל הסיפור הזה התחיל לפני שלושה - ארבעה שבועות, אנחנו בתקופה של עשיה. אני חושב שלימדתי הרבה יותר עכשיו מאשר בזמנים דומים בעבר. ועכשיו כשאני יושב פה ב23:00 בלילה ולא יושב עליי שום שיעור, גורם לי להרגיש את הגעגוע.

קודם כל לתלמידים - הזום נחמד ושיעור בזום מאפשר ללמד, אבל בטיש של סוף הזמן אמורה להיות תחושה של מגע אישי, תחושה שאתה נותן למישהו יד בסוף ה'ותיקין' ואתה מאחל לו חג כשר ושמח. מה שאני מרגיש זה כמו אדם שעומד בחלון והבן שלו מעבר לחלון והוא נותן נשיקה לחלון, זה לא זה. כשאני רואה פה כל מיני שמות, כאמור גם מהעבר הרחוק והקרוב יותר, אנשים שאם הייתי פוגש אותם ברחוב הייתי מחבק אותם ואני כרגע רואה אותם יושבים בתור משבצות על המסך שלי, יש בזה המון געגועים. זה גורם לי להבין שמרוב עשיה לא הרגשתי את החסרון. את הריחוק מכם ומבית המדרש. אני יושב פה בחדר, ובפעם הראשונה קשה לי כי אני מתגעגע לבית המדרש. מתגעגע למקום, לכסא העץ, מתגעגע להכל, געגוע למקום שאתה חי בתוכו.

הזמן במידה רבה התחלק לשניים, יש את השבועות האחרונים וכל הזמן שלפני כן. למרות שעבר פחות מחודש מאז תחילת אדר נדמה שאנחנו בעולם אחר. ברוך השם היה זמן טוב ולימוד פורה. יישר כח לכל אחד ואחד. יישר כח לכלל הר"מים וכל שאר הצוות שעבדו כל הזמן ובוודאי בשבועות האחרונים מעל ומעבר.

תורה שאדם לומד בעתות מצוקה ומשבר, בתנאים לא תנאים מתוך מצוקה או מתח נפשי, זו חוויה מכוננת. כשאדם לומד בתנאים לא תנאים, למשל התורה שלמדתי במלחמת לבנון, לא אגיד שזה היה בתנאים האופטימליים ללמוד, אבל זה נשאר חרוט בנשמה. התורה הזאת מחברת אותך לחיים, לתורת חיים. אני משוכנע שהלמידה המקוונת שנעשתה בשלושת השבועות האחרונים תישאר אתכם לאורך חייכם, אתם תזכרו את התורה שלמדתם בזמן הזה. אתם תזכרו שהתורה היא "מגנא ומצלא" במובן עמוק, בעיתות של קושי היא מחברת את האדם לדברים הכי בסיסיים והכי עמוקים בהוויה שלו.

Nissan5780 morning in the BM full

 

THE NEW270

להרשמה לסדרות הפעילות>>265 מי שברך265 לשמוע פרשה

265 שיעור מקוון במסכת פסחים הרב ישי יסלזוןשבושים 265 5784יום בר מצווה הבא ייערך
ביום חמישי, ח' באייר תשפ"ד (16.5)

תמונות אירוע האחרון >>

יום בת מצווה הבא ייערך
ביום חמישי כ"ב בסיוון תשפ"ד (30.5)

תמונות אירוע האחרון >>לידיעתכם: ביבליוגרפיה של כתבי מורנו הרב אהרן זצ"ל, בקישור זה. נתווספו קישורים למאות מאמרים!kollel erev rslevy icon267

ימי שני בערב בבית המדרש של הישיבה.
לחצו לפרטים >>VBM Torat Har Etzion App hebrew267

אתר תורת הר עציון VBM ע"ש ישראל קושיצקי ז"ל עולה קומה.
אפליקציה זמינה ונגישה לעשרות אלפי השיעורים השונים.
מומלץ בחום להירשם (בחינם) בתוך המערכת וליהנות ממירב היכולות החדשות אשר כוללות:
- זמינות קלה לתכנים ע"י הוספת האפליקציה לדף הבית.
- קרוסלות במגוון נושאים המתעדכנים מדי יום.
- ניווט ומערכת חיפוש משוכללת כולל מנגנוני סינון המאפשרים תוצאות ממוקדות.
- רישום למגוון השיעורים המקוונים וקבלת עדכון "Push" בעת העלאת השיעור הרלוונטי.
- קרוסלת "נצפו לאחרונה" המאפשרת ניווט מהיר לנושאים האחרונים שנמצאו או נלמדו.
- בחירת קרוסלות עניין לפי רצון המשתמש.
מוזמנים להוריד ולשתף את מכריכם>>„ללמוד וללמד” לאחר ההצלחה בשנה החולפת, גם השנה תפעל בישיבה תוכנית „כולל רמ"ים” אשר מיועדת לר"מים בישיבות תיכונית ומוכרת כהשתלמות. פרטים נוספים במודעה המצורפת.

kollel ramim 5783 iconruach aviv 270239ישיבת הר עציון לצעיריםהצטרפו אלינו בלימוד בערוצי המדיה השונים של הישיבה!הר הספרים היהודי 

har hesoforim hayehuda web2

במהלך יובל שנותיה זכתה ישיבת הר עציון להוציא ספרים רבים בתחומי עיון, תנ"ך, מחשבה ועוד. לרגל שנת היובל בית הישיבה וארגון הבוגרים מכריזים על מיזם ייחודי להפצת ספריית הישיבה ותורתה הייחודית ברחבי קהילות ישראל.

shiurei RAL newrelease web
שיעורי הרב אהרן ליכטנשטיין בגמרא על מסכתות פסחים, גיטין, ב"מ- השואל, בב"ב- חזקת הבתים, זבחים, טהרות, דינא דרגמי והוריות. למשלוח ישירות לביתכם>>בית המדרש לנשים במגדל עז 

מרחיב את תוכניות הלימוד ומזמין את המעוניינות להתעניין ולהירשם לתוכניות השונות: בית מדרש ערב לנשים - (פתוח לכלל נשות גוש עציון והסביבה); תכנית מתקדמת בגמרא - לנשים הרוצות להעמיק את לימודם בגמרא; תכניות שנים ג-ד - מיועדות לסטודנטיות ובוגרות תואר ראשון שרוצות לשוב אל עולם הלימוד הבית מדרשי - 2 מסלולי לימוד: מסלול מחשבה ומסלול גמרא "מאה שנים לא כתבו כך על הגמרא"  

הרב עמיחי גורדין מדבר בהתלהבות על המפעל של ראש הישיבה הרב אהרן ליכטנשטיין זצ"ל. 

le zikhro shel RYA

לזכרו של מו"ר הרב יהודה עמיטל זצ"ללהיות תלמידו של הרב עמיטל זצ"ל
מתוך ראיון עם הרבנית מלכה פיוטרקובסקי

"כשהרב יהודה עמיטל זצ"ל נפטר, הרב יובל שרלו הספיד אותו וסיפר שישב איתו פעם אחת בפאנל וסבר הפוך לגמרי ממנו. הרב עמיטל היה מורו ורבו, ושרלו, בברכיים נוקשות, בפני ציבור של מאות בני אדם, קם ואמר, 'כל מה שיש לי למדתי מהרב עמיטל, אף על פי שאני עומד לומר את ההפך המוחלט ממנו'. קם הרב עמיטל ואמר: 'סוף סוף יש לי תלמיד אחד אמיתי'". VBM English KMTT Revava Migdal Oz Herzog Collegeימי העיון בתנ"ך בשנת תשע"ג יתקיימו בימים א-ה, כ"ט בתמוז - ד' במנחם אב (7-11.7.13)
י
ום הסיורים יתקיים ביום חמישי י"א באב (18.7) 

בין כתלי הישיבה
מה מתרחש אצלנו