מתוך ברכות ראשי הישיבה למורנו הרב יעקב מדן ליום הולדתו השבעים:

RYM 70Bday web

ראש הישיבה הרב ברוך גיגי:
"יצא לי פעם אחת להיות ביומיים מילואים עם הרב מדן. אני זוכר שעשינו מסלולי פרט, ובשבילי זה היה שיעור אדיר לראות את הרב מדן כשאומרים לו "נתקלת". הוא ראה, בפועל ראה, את המחבל נמצא שם, והסתער ממש ב"כל עצמותי". אני מודה, זה העלה חיוך על פני מצד אחד, אבל מצד שני אני נדהמתי מן העוצמה האדירה הזאת. זו אותה מלחמתה של תורה, עוצמה תורנית שכולנו חווים, ובכל פעם שהרב יעקב פותח את פיו אנחנו יודעים שלא יהיה משעמם. אותה עוצמה מתבטאת גם בעדינות, ברכות, בצניעות, בהתבטלות לפעמים. אני הרבה פעמים נבוך כשהוא אומר לי "אני חושב ככה, אבל מה שאתה אומר לי זה קודש קודשים" יש אנשים שעושים את זה מן השפה ולחוץ, אבל אצלו אני יודע, זה נובע מנקודה אמיתית פנימית, בצד העוצמה הגדולה יש בו צניעות טבעית של קבלה אמיתית.
בסוגיה במסכת חגיגה נאמר "אין דור יתום שר' אלעזר בן עזריה שרוי בתוכו", ואני אומר - אין דור יתום שמורנו הרב יעקב שרוי בתוכו."

RYM 70Bday2 web

RYM 70Bday3 web

ראש הישיבה הרב משה ליכטנשטיין:
"יש דבר מרכזי שצריך ללמוד מהרב מדן. אתם בני עשרים, ויש ראש ישיבה בן שבעים שמחנך אתכם, וכשאתם תהיו בני שבעים שתוכלו גם אתם להסתכל אחורה בסיפוק על חיים שקידמתם בהם ערכים שאתם מאמינים בהם, חיים של התלהבות, חיים בהם אתם מרגישים שנתתם את כל כולכם, ותמיד בתחושה של "שויתי ה' לנגדי תמיד"
"והיה בית יעקב אש". אתם חשופים לאש גדולה, האש המרשימה שקופצת מפה לשם ומשם לפה היא תכונה כל כך ייחודית ואתם ואנחנו זוכים להתחמם כל יום מאש אדירה.
אני רוצה להודות לקב"ה שזיכה אותנו בראש ישיבה, בחבר, ברב שמעשיר ומפרה את כולנו, ובעזרת ה' ימשיך הקב"ה לזכות את הרב יעקב ללכת מחיל אל חיל ואותנו להנות מאורו לאורך הדרך."

RYM 70Bday4 web

הרב אמנון בזק [מתוך פוסט פייסבוק שלו]

שמחנו לחגוג עם מו"ר הרב יעקב מדן שליט"א את הגעתו לשיבה. כל כך הרבה למדתי מהרב, מאז למדתי בכיתתו לפני למעלה משלושים שנה.

הרב הוא מופת ליצירתיות בלתי-פוסקת, לעולם לא לשקוט על השמרים, תמיד להוסיף, ליצור ולחדש בכל נושא ובכל תחום בתורה, כולל הברקות גאוניות משיבות נפש.

הרב הוא סמל לעמל בתורה, ליגיעה ולשקידה, לא להותיר סוגיה מבלי שכל השיטות יתיישבו בה היטב, בסברות הגיוניות המתיישבות על הלב.

הרב מעולם לא רואה את הלימוד כעיון מופשט בלבד, אלא משלב בלימודו רגישות מוסרית וערכית, יחד עם ריאליה והכרת המציאות.

הרב הוא איש ציבור, פעיל ועסוק בהרבצת תורה ברבים, בקידום האתגר המורכב של יחסי דת ומדינה, תוך חתירה לשילוב של מחויבות לתורה עם דרכי נועם ושלום.

אבל מעל הכול, הרב מייצג צניעות בלתי-רגילה בכל הליכותיו ודרכיו. ברמה הפשוטה, למרות היותו ראש ישיבה הוא נטול כל שמץ של גינוני כבוד, מגיע לישיבה רכוב על אופניו ובבגדים רגילים, ומהלך עם הבריות במאור פנים, בנעימות, בחיוך ובהומור משובח. אך מעבר לכך, הוא תמיד נוהג בכבוד בתלמידיו, מתייחס לכל הערותיהם ושאלותיהם ברצינות ואינו חושש לבטל את דעתו בפני דעתם. כאיש צוות, הוא מביע את דעתו אך לא עומד עליה מול עמדות חבריו. וכאשר הוא חולק על מישהו, בכתב או בעל פה, הוא תמיד יחלוק לו שבחים רבים תחילה, ורק לבסוף יעיר הערה עניינית לגופו של עניין וחלילה לא לגופו של אדם.

הרב הוא סמל ומופת לדברי המשנה ש"איזהו מכובד? המכבד את הבריות", "איזהו חכם? הלומד מכל אדם" ו"איזהו עשיר? השמח בחלקו".

נאחל לרבנו עוד שנים רבות וטובות של הפצת תורה, פעילות למען עם ישראל ורוב בריאות ונחת בע"ה.

 

 

THE NEW270

להרשמה לסדרות הפעילות>>265 מי שברך265 לשמוע פרשה

265 שיעור מקוון במסכת פסחים הרב ישי יסלזוןשבושים 265 5784יום בר מצווה הבא ייערך
ביום חמישי, ח' באייר תשפ"ד (16.5)

תמונות אירוע האחרון >>

יום בת מצווה הבא ייערך
ביום חמישי כ"ב בסיוון תשפ"ד (30.5)

תמונות אירוע האחרון >>לידיעתכם: ביבליוגרפיה של כתבי מורנו הרב אהרן זצ"ל, בקישור זה. נתווספו קישורים למאות מאמרים!kollel erev rslevy icon267

ימי שני בערב בבית המדרש של הישיבה.
לחצו לפרטים >>VBM Torat Har Etzion App hebrew267

אתר תורת הר עציון VBM ע"ש ישראל קושיצקי ז"ל עולה קומה.
אפליקציה זמינה ונגישה לעשרות אלפי השיעורים השונים.
מומלץ בחום להירשם (בחינם) בתוך המערכת וליהנות ממירב היכולות החדשות אשר כוללות:
- זמינות קלה לתכנים ע"י הוספת האפליקציה לדף הבית.
- קרוסלות במגוון נושאים המתעדכנים מדי יום.
- ניווט ומערכת חיפוש משוכללת כולל מנגנוני סינון המאפשרים תוצאות ממוקדות.
- רישום למגוון השיעורים המקוונים וקבלת עדכון "Push" בעת העלאת השיעור הרלוונטי.
- קרוסלת "נצפו לאחרונה" המאפשרת ניווט מהיר לנושאים האחרונים שנמצאו או נלמדו.
- בחירת קרוסלות עניין לפי רצון המשתמש.
מוזמנים להוריד ולשתף את מכריכם>>„ללמוד וללמד” לאחר ההצלחה בשנה החולפת, גם השנה תפעל בישיבה תוכנית „כולל רמ"ים” אשר מיועדת לר"מים בישיבות תיכונית ומוכרת כהשתלמות. פרטים נוספים במודעה המצורפת.

kollel ramim 5783 iconruach aviv 270239ישיבת הר עציון לצעיריםהצטרפו אלינו בלימוד בערוצי המדיה השונים של הישיבה!הר הספרים היהודי 

har hesoforim hayehuda web2

במהלך יובל שנותיה זכתה ישיבת הר עציון להוציא ספרים רבים בתחומי עיון, תנ"ך, מחשבה ועוד. לרגל שנת היובל בית הישיבה וארגון הבוגרים מכריזים על מיזם ייחודי להפצת ספריית הישיבה ותורתה הייחודית ברחבי קהילות ישראל.

shiurei RAL newrelease web
שיעורי הרב אהרן ליכטנשטיין בגמרא על מסכתות פסחים, גיטין, ב"מ- השואל, בב"ב- חזקת הבתים, זבחים, טהרות, דינא דרגמי והוריות. למשלוח ישירות לביתכם>>בית המדרש לנשים במגדל עז 

מרחיב את תוכניות הלימוד ומזמין את המעוניינות להתעניין ולהירשם לתוכניות השונות: בית מדרש ערב לנשים - (פתוח לכלל נשות גוש עציון והסביבה); תכנית מתקדמת בגמרא - לנשים הרוצות להעמיק את לימודם בגמרא; תכניות שנים ג-ד - מיועדות לסטודנטיות ובוגרות תואר ראשון שרוצות לשוב אל עולם הלימוד הבית מדרשי - 2 מסלולי לימוד: מסלול מחשבה ומסלול גמרא "מאה שנים לא כתבו כך על הגמרא"  

הרב עמיחי גורדין מדבר בהתלהבות על המפעל של ראש הישיבה הרב אהרן ליכטנשטיין זצ"ל. 

le zikhro shel RYA

לזכרו של מו"ר הרב יהודה עמיטל זצ"ללהיות תלמידו של הרב עמיטל זצ"ל
מתוך ראיון עם הרבנית מלכה פיוטרקובסקי

"כשהרב יהודה עמיטל זצ"ל נפטר, הרב יובל שרלו הספיד אותו וסיפר שישב איתו פעם אחת בפאנל וסבר הפוך לגמרי ממנו. הרב עמיטל היה מורו ורבו, ושרלו, בברכיים נוקשות, בפני ציבור של מאות בני אדם, קם ואמר, 'כל מה שיש לי למדתי מהרב עמיטל, אף על פי שאני עומד לומר את ההפך המוחלט ממנו'. קם הרב עמיטל ואמר: 'סוף סוף יש לי תלמיד אחד אמיתי'". VBM English KMTT Revava Migdal Oz Herzog Collegeימי העיון בתנ"ך בשנת תשע"ג יתקיימו בימים א-ה, כ"ט בתמוז - ד' במנחם אב (7-11.7.13)
י
ום הסיורים יתקיים ביום חמישי י"א באב (18.7) 

בין כתלי הישיבה
מה מתרחש אצלנו