כ בסיוון, יום העליה ה49 לאלון שבות.

aliya alon shevut

סיפר יהושע כהן (ממקימי בי"ס שדה כפר עציון):

הרגשנו כאורח שנטה ללון ונשאר בבית מארחו בעל כרחם של שניהם. באנו לשלושה חודשים מג' בכסלו ועד ר"ח אדר ונשארנו שנה וחצי. מדי יום ביומו היו נשואות עינינו אל גבעת העץ בה עבד הטרקטור בהכנת השטח שיועד לבתי הישיבה הראשונים באלון שבות.

חצי שנה לפני כן, בקיץ תשכ"ט, לאחר החלטת הממשלה שלא להפקיע שטחים המיועדים לכפר עציון ולאלון שבות, התעורר היאוש: כל קיומם של הישוב החדש והישיבה היו תלויים בהחלטה זו.

הרב עמיטל אסף את הבחורים וסיפר להם גלויות מה ארע, ובפעם הראשונה הוזכרה אפשרות התפרקות הישיבה. הבחורים נדהמו. קמתי והצעתי עליה פרטיזנית. הרב עמיטל ראה בכך הפגנה חסרת סיכוי... מאורעות אלו צפו ועלו למראה תמרוניו של מוביל המנוף הפורק את מטענו. כאשר ישבו בחדרנו מפעילי המנוף ושתו קפה ביום חורף אופייני בגוש, הרקיעה האופטימיות שחקים. לקראת פסח אנו עולים - כך חשבנו וחישבנו.

עבר הפסח, וכשקרב חג השבועות ועדיין דרכנו במקום, הועלתה תכנית של ייאוש. מתוך הנחה ברורה שאת כפר עציון צריך לעזוב תוך זמן קצר, יש לחפש מקום זמני לישיבה לשלושה חודשים עד שיושלם היישוב. הבחורים - חלקם הגיב בשלילה גמורה, חלקם באדישות. חלק אמרו בפירוש שיעזבו את הישיבה מכיוון שהם באו לגוש. צילו של משבר כבד ריחף באויר. מסקנתי היתה - עליה לאלון שבות בכל מחיר ומיד.

ערב שבועות הכריז הרב עמיטל "מכפר עציון אנו יוצאים", והוא קבע חגיגית את יום רביעי, כ בסיוון, ליום העליה. שבוע לפני תאריך העליה החלה פעילות מטורפת, כדי לארגן את העליה ולא לאפשר לאיש לחזור בו או לעכב. הבעיות הבוערות היו המים והחשמל, על כל השאר אפשר היה להתגבר, פחות או יותר...

בבוקר יום רביעי פרשנו את כבלי החשמל על הגגות והכנו את הכל לחיבור. מיד לאחר שנסע מפקח הבניה החל החשמלאי להתקין את החיבורים. מיכלית המים הגיעה. הגיעה מיכלית סולר, היא שאפשרה את הפעלת הגנרטור שהובא מתל אביב. העברת החפצים באמצעות משאית וטרקטור שהועמדו לרשותנו על ידי כפר עציון החלה בצהריים.

בשעות אחר הצהריים סידרו תלמידי הישיבה את חפציהם... בין הערביים סיים החשמלאי את מלאכת החיבורים, הגנרטור הופעל... ויהי אור. היה זה האות, אכן עלינו ליישוב.

(הדברים והתמונות מתוך כתב העת 'בעצם' וארכיון אלון שבות)

aliya alonshevut2  

rav yoel bin nun hachanot

חשוב לציין.

כ בסיוון, יום העליה לאלון שבות, הוא גם יום השנה לקרב בסולטן יעקב. תלמידנו זכריה באומל הי"ד שיחד עם חבריו צבי פלדמן ויהודה כץ נעדר לאחר קרב זה, הושב בחודש אדר תשע"ט, בחסדי שמיים ומאמצי כוחות הבטחון, לקבר ישראל. יהי זכרו ברוך.

virtualiweb2

הר הספרים היהודי

har hesoforim hayehuda web2

במהלך יובל שנותיה זכתה ישיבת הר עציון להוציא ספרים רבים בתחומי עיון, תנ"ך, מחשבה ועוד. לרגל שנת היובל בית הישיבה וארגון הבוגרים מכריזים על מיזם ייחודי להפצת ספריית הישיבה ותורתה הייחודית ברחבי קהילות ישראל.

RYM Iyov web
איוב – בין חושך לאור הוא מסע סוחף אל המערבולות והגלים שפגש מחבר הספר הרב יעקב מדן במהלך עשרות שנות הוראת התנ"ך. הוא מביט לתוך עולמו של איוב בעיון המשלב את ספרות חז"ל עם עיוני מקרא שהתחדשו בדורנו, תוך שהוא מסתמך עם הריאליה המקראית. הספר לא נמנע מלשוחח ישירות עם החברה הישראלית, שרבים בה יוכלו למצוא בספר דיונים הרלוונטיים לעולמם. לרכישה אינטרנטית

לרכישה במשרד הישיבהתורת חסד - ביבליוגרפיה של כתבי מו"ר הרב ליכטנשטיין זצ"ל

לידיעתכם: לאחרונה הועלה עדכון של כתבי מורנו הרב אהרן ליכטנשטיין זצ"ל, בקישור זה. נתווספו קישורים למאות מאמרים, כך שכמעט 90% ממאמרי הביבליוגרפיה עכשיו נגישים ברשת!יום בת מצווה: יום רביעי
ט"ז בסיוון תשע"ט. 19.06.19
תודה שבאתן! לצפייה בתמונות...

YomBatMitzva16Sivan5779 4cousins icon

יום בת מצוה הבא - טבת תשע"ט


בית המדרש לנשים במגדל עז מרחיב את תוכניות הלימוד ומזמין את המעוניינות להתעניין ולהירשם לתוכניות השונות: בית מדרש ערב לנשים - (פתוח לכלל נשות גוש עציון והסביבה); תכנית מתקדמת בגמרא - לנשים הרוצות להעמיק את לימודם בגמרא; תכניות שנים ג-ד - מיועדות לסטודנטיות ובוגרות תואר ראשון שרוצות לשוב אל עולם הלימוד הבית מדרשי - 2 מסלולי לימוד: מסלול מחשבה ומסלול גמרא


יום בר מצווה - תודה שבאתם! 
כ"ה באייר תשע"ט 30.05.19
לבני מצווה החל מניסן תשע"ט.
לצפייה בתמונות...

bar mitzva may2019


הקלטת שירת ההמונים - ברן יחד 

beron yachad kululam276

שהתקיימה בחודש אלול ושודרה בעצרת סיום אירוע היובל


לשאר ניגוני הישיבה, לחצו כאן. "מאה שנים לא כתבו כך על הגמרא"  

הרב עמיחי גורדין מדבר בהתלהבות על המפעל של ראש הישיבה הרב אהרן ליכטנשטיין זצ"ל.   לזכרו של מו"ר הרב יהודה עמיטל זצ"להציבור מוזמן לשתף אותנו בסיפורים אישיים, תנחומים, הספד, קבצי אודיו או וידאו על ראשי הישיבה, מו"ר הרב יהודה עמיטל זצ"ל ומו"ר הרב אהרן ליכטנשטיין זצ"ל דרך טופס זה. במידת האפשר נפרסם חלק מהקבצים. 

  shabbat eruach web

לחצו על התמונה לפרטים נוספים!!


להיות תלמידו של הרב עמיטל זצ"ל
מתוך ראיון עם הרבנית מלכה פיוטרקובסקי

"כשהרב יהודה עמיטל זצ"ל נפטר, הרב יובל שרלו הספיד אותו וסיפר שישב איתו פעם אחת בפאנל וסבר הפוך לגמרי ממנו. הרב עמיטל היה מורו ורבו, ושרלו, בברכיים נוקשות, בפני ציבור של מאות בני אדם, קם ואמר, 'כל מה שיש לי למדתי מהרב עמיטל, אף על פי שאני עומד לומר את ההפך המוחלט ממנו'. קם הרב עמיטל ואמר: 'סוף סוף יש לי תלמיד אחד אמיתי'".


 VBM English KMTT Revava Migdal Oz Herzog College


ימי העיון בתנ"ך בשנת תשע"ג יתקיימו בימים א-ה, כ"ט בתמוז - ד' במנחם אב (7-11.7.13)
י
ום הסיורים יתקיים ביום חמישי י"א באב (18.7) 

בין כתלי הישיבה

מה מתרחש אצלנו
ארכיון מלא


בית מדרש מחובר
מיזם חדש מנגיש את שיעורי הישיבה. קול התורה הייחודי
של ישיבת הר עציון זמין לצפייה.

מבחר שיעורים, החל בשיעור הכללי ועד סרטוני פרשת שבוע מתעדכנים מידי יום!

לימוד דף יומי

לימוד בדף יומי - קבל כלי עזר מבוגרי הישיבה

לוח משנה והלכה יומית

הצטרפו לתכנית לימוד של 2 משניות ביום ו/או 3 הלכות בשו"ע ביום. הלוח כולל גם דף יומי ופרק יומי בתנ"ך.

להורדה

לוח רמב"ם יומי
להורדה

אפליקציית לימוד יומית

זמינה להורדה חינם למכשירי אנדרואיד
לזכרו של תלמידנו אוריאל ליברנט ז"ל.  לפרטים נוספים.

קבצי אודיו